O NÁS

Psíky z ulice sme si vodili domov už ako malé deti a láska k zvieratkám nás sprevádza celý náš život. V roku 2009 keď sme boli už dospelé sme sa rozhodli založiť v Brezne útulok. Miesto kde nájdu útočisko psíky ktoré nemali šťastie a dostali sa k ľuďom pre ktorých boli bezcennou vecou. Náš prvý útulok mal rozlohu asi 200 m2 a bolo možné v ňom ubytovať iba 20 až 30 psíkov. Nemali sme tam elektriku, vodu, kanalizáciu čiže vodu na pite a čistenie kotercov sme tam každý deň nosili v kanistroch a odpad odnášali vo vreciach.

V roku 2015 sa nám po 6 rokoch podarilo získať od mesta Brezna do prenájmu schátraný areál bývalej betonárne, jedná sa o pozemok o rozlohe 3000 m2 + budovu s rozlohou 264 m2. Vyhrnuli sme si rukávy a po pol roku a tisícoch odpracovaných hodín sme sa mohli presťahovať a poskytnúť psíkom lepšie podmienky.

Postupne sme vďaka Vám a Vašim príspevkom zrekonštruovali strechu budovy ktorá zatekala a kvôli dieram nebolo možné halu v zimnom období vykurovať. čo bolo nevyhnutné lebo vo vnútorných priestoroch máme najmenších a chorých obyvateľov útulku. Väčší pozemok nám poskytol viac priestoru na vonkajšie voliéry a výbehy. 

Viac priestoru znamená viac zachránených psíkov z ulice, kým v roku 2009 sme boli schopní zabezpečiť pobyt pre 30 psíkov v roku 2022 už bránami útulku prešlo viac ako 1200 psíkov.

Ďakujeme Vám za to ,že nám pomáhate pomáhať stále väčšiemu počtu zvieratiek.

 

 Jana Kokavcová s celým kolektívom Útulku Tuláčik